Nedir?


Post apokaliptik zombi kültürüne dair, Şafak Yalçınkaya'nın 2010 yılında ar-gesine başladığı, bilgisayar oyunu projelerinden ikincisidir. CDIS Lab.'ın gelişimini üstlendiği proje, zaman içerisinde farklı yönlere de evrilerek, bugün uluslararası kaliteye sahip dev bir prodüksiyon olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bir çok mecrada yayımlanmasıyla ülkemize katma değer sağlaması planlanan bu popüler eğlence projemizi oluşturan aşamalar sırasıyla; Oyun => Kitap => Dizi => Film => Animasyon şeklinde sıralanacaktır. (Emeği geçenler bölümümüze buradan ulaşabilirsiniz.) Bu aşamalar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz;


1.Aşama - Oyun:

FPS türünde olan oyunumuz için halen geliştirilmesine destek verdiğimiz yeni bir oyun motoru kullanılmaktadır. Oyun ilk olarak PC için Windows (klavye ve fare düzeni) ortamında dijital olarak yayımlanacak. Ayrıca Android, iOS, MacOS, Linux, PlayStation Vita, PlayStation 4, Xbox One platformlarında ve köklerimizi oluşturan ilk bilgisayarlarımız Commodore 64 ve Amiga 500'e çıkarılabilmesi için maddi kaynak arayışlarımız ve çalışmalarımız halen sürmektedir.


2.Aşama - Kitap:

En başarılı film, dizi gibi yapımların arka planına bakıldığında çoğunlukla bir kitap ya da kitap serisinden yola çıkılarak yapıldığı gözlemlenmektedir. Halen yazılmakta olan projenin kitabı akıllı telefon ve tabletlerin yaygın kullanımından dolayı ilk olarak e-kitap şeklinde Android ve iOS cihazlar için yayımlanacak daha sonra ürünün raflarda fiziki olarak da yer alması sağlanacaktır.


(Bengisu Alkan tarafından kaleme alınan ve hala yazımı süren romanın çok kısa tadımlık bir bölümünü buraya tıklayıp pdf formatında okuyabilirsiniz.)

3.Aşama - Dizi:

İlk olarak 5 dakikalık bölümler halinde, toplam 12 bölüm 60 dakika olarak çekilerek, internet dizisi şeklinde (bir nevi pilot bölüm gibi) internet üzerinden gösterimi yapılacaktır. Ardından kitabın senaryolaştırıldığı 600 dakikalık, her biri 60 dakikadan oluşan, toplam 10 bölümlük 1.Sezonun çekimi tamamlanarak, televizyon ve internet üzerinden gösterimi sağlanacaktır.


4.Aşama - Film:

Dizinin devamı ve aslında 1.Sezonun 120 dakikalık finali şeklinde planlanan projenin sinema filmi. Projeyle ilgili halen oyuncu seçimimiz sürmekte olup, konuyla ilgili başvurularınızı iletişim bölümümüz üzerinden yapabilirsiniz.


5.Aşama - Animasyon:

İlk olarak hikayenin bilinmeyen bir kesiti sinemalarda gösterilmek üzere animasyon olarak (ortalama 90 dakika) hazırlanacaktır. Ardından 20 dakikalık bölümler halinde haftalık çizgi-dizi olarak hazırlanıp televizyon ve internet üzerinden gösterimi sağlanacaktır.


Siz de destek olabilirsiniz!

Yerli oyun ekosisteminin gelişimine katkı sağlayıp, nitelikli insan gücü yetiştirip, mevcut iş gücünü istihdam ederek, yeni teknolojiler geliştirip, ülkemizi tanıtma ve katma değer sağlama hedefinde olduğumuz bu projemize siz de destek olabilirsiniz. Ayrıntılı açıklama sipariş bölümümüzde...